Artykuł sponsorowany

W jakich miejscach stosuje się osłony z plexi?

W jakich miejscach stosuje się osłony z plexi?

W dobie pandemii koronawirusa, osłony z plexi stały się nieodzownym elementem naszego życia codziennego. Szeroko stosowane w różnych miejscach, pełnią one funkcję ochronną, zabezpieczając przed rozprzestrzenianiem się wirusa. W tym artykule przyjrzymy się trzem najpopularniejszym zastosowaniom osłon z plexi w Polsce.

Przeczytaj również: Jakie właściwości ma plexi extrudowane?

Miejsca handlowe i usługowe

Osłony z plexi są obecnie niezbędnym wyposażeniem sklepów, punktów usługowych oraz placówek handlowych. Dzięki nim, zarówno klienci, jak i pracownicy mogą czuć się bezpieczniej podczas wykonywania codziennych zakupów czy korzystania z usług. Osłony te montowane są między innymi przy kasach, stanowiskach obsługi klienta czy na stoiskach z produktami spożywczymi. Dodatkowo, ich przezroczystość pozwala na swobodną komunikację między klientem a sprzedawcą, nie utrudniając jednocześnie widoczności towarów.

Instytucje publiczne i biura

W urzędach, bankach czy biurach obsługi klienta również coraz częściej można spotkać osłony z plexi. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz klientów, wiele instytucji zdecydowało się na ich montaż. Osłony te pełnią funkcję ochronną, zabezpieczając przed ewentualnym przeniesieniem wirusa drogą kropelkową. Dzięki nim, osoby korzystające z usług instytucji publicznych mogą czuć się pewniej i bezpieczniej w czasie załatwiania spraw urzędowych.

Edukacja i placówki oświatowe

W szkołach, przedszkolach oraz innych placówkach oświatowych osłony z plexi również odgrywają ważną rolę. Wprowadzone zostały w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem wśród uczniów i nauczycieli. Osłony te montowane są między innymi na biurkach uczniów, przy stanowiskach nauczycieli czy w pomieszczeniach wspólnych, takich jak stołówki czy sale konferencyjne. Dzięki nim, uczniowie mogą kontynuować naukę w szkołach, jednocześnie dbając o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Warto zainwestować w osłony z plexi, gdyż są one trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości oraz estetyczne. Ich zastosowanie przyczynia się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w miejscach publicznych oraz pracy, co jest niezwykle istotne w obecnej sytuacji.