Artykuł sponsorowany

Profesjonalna pomoc frankowiczom - adwokat

Profesjonalna pomoc frankowiczom - adwokat

Frankowicze, czyli osoby posiadające kredyty we frankach szwajcarskich, od lat zmagały się z problemami związanymi z rosnącymi ratami kredytów. Wiele z nich szuka pomocy prawnej, aby uporać się z trudnościami finansowymi i negocjować lepsze warunki umów z bankami. Adwokat specjalizujący się w sprawach frankowiczów może okazać się nieocenionym wsparciem w walce o sprawiedliwość i ochronę interesów klientów.

Przeczytaj również: Jak dobrze przygotować się do sprawy alimentacyjnej?

Jak adwokat może pomóc frankowiczom?

Adwokaci specjalizujący się w sprawach frankowiczów posiadają szeroką wiedzę na temat przepisów prawnych dotyczących kredytów walutowych i są na bieżąco z orzecznictwem sądowym w tym zakresie. Dzięki temu mogą skutecznie reprezentować swoich klientów przed sądem, negocjować z bankami oraz doradzać w kwestiach związanych z restrukturyzacją długu. Ponadto adwokaci mają dostęp do różnych instrumentów prawnych, które mogą pomóc frankowiczom w dochodzeniu swoich praw, takich jak wnioski o zawieszenie postępowania egzekucyjnego czy skargi na nieuczciwe praktyki bankowe.

Przeczytaj również: Alimenty nie tylko na dzieci, czyli zasady obowiązku alimentacyjnego

Walka o unieważnienie umowy kredytowej

Jednym z głównych celów wielu frankowiczów jest unieważnienie umowy kredytowej ze względu na nieuczciwe praktyki banków, które wprowadzały klientów w błąd co do ryzyka związanego z kredytem we frankach szwajcarskich. Adwokat może pomóc w przygotowaniu i złożeniu pozwu o unieważnienie umowy, a także reprezentować klienta przed sądem w trakcie procesu. W przypadku wygranej sprawy frankowicz może liczyć na zwrot części spłaconych rat oraz przeliczenie pozostałego długu na korzystniejszych warunkach.

Przeczytaj również: Jak znaleźć najlepszą kancelarię świadczącą porady prawne w Krakowie?

Odszkodowania i zadośćuczynienia dla frankowiczów

Jeśli chodzi o profesjonalną pomoc, jakiej oczekują frankowicze, kancelaria z Poznania, np. Michał Sierpiński, z pewnością udzieli wsparcia. W przypadku udowodnienia przez adwokata nieuczciwych praktyk bankowych frankowicze mogą ubiegać się o odszkodowanie lub zadośćuczynienie za poniesione straty. Wysokość takiego odszkodowania zależy od indywidualnych okoliczności danej sprawy, jednak może ono wynosić nawet kilkadziesiąt procent wartości kredytu. Adwokat pomoże w przygotowaniu odpowiedniej argumentacji oraz zgromadzeniu niezbędnych dowodów, które pozwolą na skuteczne dochodzenie roszczeń przed sądem.