Artykuł sponsorowany

Na jakich pracowników sezonowych jest obecnie największe zapotrzebowanie?

Na jakich pracowników sezonowych jest obecnie największe zapotrzebowanie?

Wraz z nadejściem wiosny i letnich miesięcy, wiele firm poszukuje pracowników sezonowych. W Bielsku i okolicach, podobnie jak w innych częściach Polski, istnieje kilka branż, które szczególnie potrzebują dodatkowych rąk do pracy. W tym artykule przedstawimy trzy sektory, w których zapotrzebowanie na pracowników sezonowych jest obecnie największe.

Budownictwo i prace remontowe

Jednym z sektorów, który w okresie wiosenno–letnim zwykle poszukuje pracowników sezonowych, jest budownictwo. W Bielsku i okolicach wzrasta liczba inwestycji budowlanych, zarówno prywatnych, jak i publicznych. W związku z tym firmy budowlane potrzebują dodatkowej siły roboczej na stanowiskach takich jak murarz, tynkarz czy pomocnik budowlany. Szczególnie poszukiwani są także specjaliści od prac wysokościowych oraz operatorzy maszyn budowlanych. Pracownicy sezonowi w tej branży mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenia oraz możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego.

Gastronomia i turystyka

Pracownicy sezonowi w Bielsku są również szczególnie poszukiwani w branży gastronomicznej i turystyce. W okresie wakacyjnym liczba turystów odwiedzających okolice znacząco wzrasta, co przekłada się na większe obłożenie hoteli, pensjonatów oraz restauracji. W związku z tym właściciele tych obiektów poszukują dodatkowego personelu, takiego jak kelnerzy, kucharze czy recepcjoniści. Praca sezonowa w tej branży to doskonała okazja dla osób chcących zdobyć doświadczenie zawodowe oraz poznać ciekawych ludzi z różnych zakątków świata.

Rolnictwo i prace przy zbiorach

Wiosna i lato to również czas intensywnych prac w rolnictwie. W okolicach Bielska znajduje się wiele gospodarstw rolnych, które potrzebują pracowników sezonowych do pomocy przy zbiorach owoców, warzyw czy zbóż. Szczególnie poszukiwani są osoby do pracy przy zbiorach truskawek, malin czy porzeczek. Praca ta może być fizycznie wymagająca, ale daje możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy w krótkim czasie. Dodatkowo, dla wielu osób praca sezonowa na roli to także okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz nawiązania nowych znajomości.

Podsumowując, w Bielsku i okolicach istnieje duże zapotrzebowanie na pracowników sezonowych w takich branżach jak budownictwo, gastronomia i turystyka oraz rolnictwo. Osoby zainteresowane taką formą zatrudnienia mają szansę zdobyć cenne doświadczenie zawodowe oraz poznać interesujących ludzi.