Artykuł sponsorowany

Na czym polega wolumetria twarzy?

Na czym polega wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to nowoczesna metoda odmładzania skóry, która zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Jej celem jest przywrócenie młodzieńczego wyglądu poprzez modelowanie owalu twarzy, wypełnienie bruzd i zmarszczek oraz dodanie objętości utraconej w wyniku procesów starzenia się. W tym artykule postaramy się przybliżyć tę metodę, omówić jej zalety oraz przedstawić możliwości jakie daje wolumetria twarzy.

Jakie są zalety wolumetrii twarzy?

Wolumetria twarzy to zabieg nieinwazyjny, który pozwala na odmłodzenie skóry bez konieczności korzystania z chirurgii plastycznej. Dzięki temu pacjenci unikają ryzyka powikłań i długiego okresu rekonwalescencji, a efekty zabiegu są widoczne niemal natychmiast. Wolumetria twarzy w Warszawie cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż stolica Polski słynie z wysokiej jakości usług medycyny estetycznej. Zabieg ten jest również mniej bolesny niż tradycyjne metody liftingu czy innych zabiegów chirurgicznych, a efekty utrzymują się nawet do dwóch lat.

Wolumetria twarzy jest polecana osobom, które zauważyły utratę objętości w okolicach policzków, bruzdy nosowo-wargowe czy opadające kąciki ust. Zabieg może być również stosowany w celu korekty asymetrii twarzy czy modelowania owalu. Jednakże, nie każdy pacjent jest odpowiednim kandydatem na wolumetrię twarzy. Przeciwwskazania do zabiegu obejmują m.in. ciążę, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne czy aktywne infekcje skórne. Dlatego przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Jak przebiega zabieg wolumetrii twarzy?

Zabieg wolumetrii twarzy polega na podaniu preparatu zawierającego kwas hialuronowy za pomocą cienkiej igły lub kaniuli w wybrane miejsca na twarzy. Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry, który odpowiada za jej nawilżenie i jędrność. W wyniku zabiegu skóra staje się bardziej napięta, a zmarszczki i bruzdy są wypełnione. Cały proces trwa zwykle około 30 minut i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności, jednak przez kilka dni powinien unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz ekspozycji na słońce.