Artykuł sponsorowany

Jakie metody wybielania zębów polecają dentyści?

Jakie metody wybielania zębów polecają dentyści?

Wybielanie zębów to coraz bardziej popularna procedura, która pozwala na uzyskanie jaśniejszego i bardziej atrakcyjnego uśmiechu. Dentyści oferują różne metody wybielania zębów, które różnią się skutecznością, czasem trwania efektu oraz ceną. W tym artykule przedstawimy trzy najbardziej polecane przez specjalistów metody wybielania zębów.

Przeczytaj również: Jakie zalety ma fluoryzacja zębów i kiedy  należy ją wykonać?

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie nakładkowe to jedna z najpopularniejszych metod wybielania zębów, która polega na stosowaniu specjalnych nakładek wypełnionych żelem wybielającym. Nakładki są indywidualnie dopasowywane do zgryzu pacjenta przez dentystę, co zapewnia komfort i skuteczność zabiegu. Pacjent nosi nakładki przez kilka godzin dziennie lub w nocy, a cały proces wybielania trwa od 10 do 14 dni. Ta metoda jest bezpieczna, skuteczna i daje długotrwałe efekty.

Wybielanie w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym to szybka i skuteczna metoda, która pozwala na uzyskanie widocznych efektów już po jednej wizycie. Zabieg polega na nałożeniu na zęby preparatu wybielającego, który jest aktywowany światłem LED lub laserem. Dzięki temu proces wybielania przebiega szybciej i efekty są bardziej widoczne niż w przypadku innych metod. Jednak ta metoda może być droższa niż inne opcje wybielania zębów.

Wybielanie z użyciem pasty wybielającej

Stosowanie pasty wybielającej to najprostsza i najtańsza metoda wybielania zębów, którą można wykonać samodzielnie w domu. Pastę stosuje się jak zwykłą pastę do mycia zębów, a zawarte w niej substancje wybielające delikatnie usuwają przebarwienia i osad na powierzchni zębów. Efekty wybielania są jednak mniej spektakularne niż w przypadku innych metod, a regularne stosowanie pasty wybielającej może prowadzić do nadwrażliwości zębów. Dlatego warto skonsultować się z dentystą przed rozpoczęciem stosowania takiej pasty. Niektóre osoby decydują się na wybielanie zębów w Lublinie domowymi metodami, takimi jak stosowanie sody oczyszczonej czy oleju kokosowego, jednak ich skuteczność jest zdecydowanie niższa niż profesjonalnych zabiegów. Ważne jest, aby pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych u dentysty oraz dbać o higienę jamy ustnej, gdyż to podstawa utrzymania zdrowego i pięknego uśmiechu.