Artykuł sponsorowany

Jak uporać się z cellulitem? Najpopularniejsze zabiegi

Jak uporać się z cellulitem? Najpopularniejsze zabiegi

Cellulit to powszechny problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Objawia się on nierówną, pomarańczową skórą na udach, pośladkach, brzuchu czy ramionach. Na szczęście istnieje wiele metod, które pomogą pozbyć się tego nieestetycznego zjawiska.

Jakie zabiegi pomogą w walce z cellulitem?

Masaż antycellulitowy to jedna z najbardziej popularnych i skutecznych metod walki z cellulitem. Polega on na intensywnym uciskaniu i rozcieraniu skóry w miejscach dotkniętych cellulitem, co pobudza krążenie krwi i limfy oraz ułatwia usuwanie toksyn z organizmu. Masaż antycellulitowy można wykonywać samodzielnie w domu, korzystając z odpowiednich kosmetyków i akcesoriów (np. szczotki do masażu), ale najlepsze efekty przynosi regularne odwiedzanie specjalistycznych gabinetów kosmetycznych. Warto jednak pamiętać, że aby osiągnąć zadowalające rezultaty, masaże należy wykonywać regularnie i systematycznie.

Kriolipoliza to nowoczesny zabieg redukujący cellulit w Krakowie, który polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych w miejscach dotkniętych cellulitem. Zabieg ten wykorzystuje niskie temperatury, które powodują selektywną nekrozę komórek tłuszczowych, a następnie ich naturalne usuwanie przez organizm. Kriolipoliza jest nieinwazyjnym i bezbolesnym zabiegiem, który nie wymaga okresu rekonwalescencji, a efekty są widoczne już po kilku tygodniach od pierwszej sesji. Warto zaznaczyć, że kriolipoliza może być stosowana tylko w przypadku tzw. cellulitu twardowego, czyli takiego, który jest widoczny nawet podczas leżenia.

Endermologia to kolejna metoda walki z cellulitem, która polega na mechanicznym masażu skóry za pomocą specjalistycznych urządzeń. Podczas zabiegu dochodzi do intensywnego pobudzenia krążenia krwi i limfy oraz stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do wygładzenia skóry i redukcji cellulitu. Endermologia jest szczególnie polecana osobom zmagającym się z cellulitem wodnym, czyli takim, który jest spowodowany zastojem limfy i nagromadzeniem wody w organizmie. Aby osiągnąć optymalne efekty, zaleca się przeprowadzenie serii kilkunastu zabiegów endermologii oraz utrzymanie zdrowego stylu życia.