Artykuł sponsorowany

Czym są urządzenia bramowe, czyli bramowce?

Czym są urządzenia bramowe, czyli bramowce?

Urządzenia bramowe, zwane również bramowcami, to specjalistyczne systemy służące do załadunku i rozładunku kontenerów. Dzięki nim możliwe jest szybkie i efektywne przemieszczanie ładunków o różnych gabarytach i masie. Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest poziomy załadunek kontenera, co zwiększa ich funkcjonalność oraz bezpieczeństwo pracy.

Czym wyróżniają się bramowce?

Zgodnie z normami dyrektywy maszynowej Unii Europejskiej, bramowce muszą charakteryzować się dużym bezpieczeństwem i niezawodnością podczas załadunku i rozładunku kontenerów. Wszystkie urządzenia tego typu powinny posiadać znak „CE” oraz certyfikat TÜV, co potwierdza ich zgodność z obowiązującymi przepisami. Bramowce są przystosowane do pracy z kontenerami typu KP oraz kontenerami wykonanymi zgodnie z normą DIN 30722 o pojemności od 4 do 16 m3 i masie całkowitej do 30 ton.

Bramowce mogą współpracować z różnego rodzaju urządzeniami, bez konieczności ich mocowania do konstrukcji ramy podwozia. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z tych systemów w różnych branżach i zastosowaniach. Przykładami urządzeń, które mogą być używane razem z bramowcami, są beczka asenizacyjna, posypywarka czy kontenery do przewozu odpadów.

Korzyści z zastosowania urządzeń bramowych?

Stosowanie bramowców przynosi wiele korzyści, zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla pracowników obsługujących te urządzenia. Po pierwsze, poziomy załadunek kontenera sprawia, że proces załadunku i rozładunku jest szybszy i mniej pracochłonny. Po drugie, bramowce są niezawodne i bezpieczne w użytkowaniu, co minimalizuje ryzyko wypadków przy pracy. Po trzecie, możliwość współpracy z różnymi urządzeniami sprawia, że bramowce są uniwersalne i mogą być wykorzystywane w wielu sektorach gospodarki.

W Polsce bramowce są coraz częściej stosowane w różnych gałęziach przemysłu oraz usług komunalnych. Przykłady to transport materiałów budowlanych, przewóz odpadów czy prace drogowe. W miarę jak rośnie świadomość korzyści wynikających z ich użytkowania, można spodziewać się jeszcze większego wzrostu popularności tych urządzeń na polskim rynku.