Artykuł sponsorowany

Co zaliczamy do grona stomatologicznych produktów protetycznych?

Co zaliczamy do grona stomatologicznych produktów protetycznych?

Stomatologia protetyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się odbudową utraconych tkanek zębowych oraz przywracaniem prawidłowej funkcji i estetyki uzębienia. W tym celu stosuje się różnorodne produkty protetyczne, które mają na celu uzupełnienie braków w uzębieniu pacjenta. Wśród nich można wymienić protezy zębowe, korony, mosty czy implanty.

Przeczytaj również: Jak dbać o implanty zębowe?

Czym są produkty protetyczne w stomatologii?

Protezy zębowe to jedne z najbardziej popularnych produktów protetycznych, które mają na celu uzupełnienie brakujących zębów. Dzieli się je na dwie główne grupy, tzn. protezy ruchome i stałe. Protezy ruchome są wyjmowane przez pacjenta, co pozwala na dokładne czyszczenie i pielęgnację. Możemy wyróżnić tutaj protezy akrylowe, szkieletowe czy nylonowe. Z kolei protezy stałe są mocowane na stałe w jamie ustnej pacjenta za pomocą specjalnych cementów lub systemów łączących, takich jak np. korony czy mosty.

Przeczytaj również: Kiedy warto rozważyć zamocowanie implantów zębowych?

Sprzedaż produktów protetycznych w Łodzi dotyczy także koron zębowych, które mają na celu odbudowę uszkodzonych zębów. Są one wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, porcelana czy ceramika. Korony pełnią funkcję ochronną dla zęba, wzmacniając jego strukturę i przywracając prawidłowy kształt. Mosty natomiast służą do uzupełnienia brakujących zębów poprzez zamocowanie sztucznych zębów (tzw. przęseł) na sąsiednich zębach lub implantach. Takie rozwiązanie pozwala na przywrócenie prawidłowej funkcji żucia i estetyki uzębienia.

Implanty zębowe to nowoczesne produkty protetyczne, które polegają na wszczepieniu w kość szczęki lub żuchwy specjalnych śrub wykonanych z tytanu. Służą one jako podstawa dla korony, mostu czy protezy stałej. Implanty mają wiele zalet, takich jak wysoka trwałość, stabilność oraz naturalny wygląd. Ponadto stosowanie implantów pozwala na uniknięcie ingerencji w sąsiednie zęby oraz zapobiega procesom resorpcji kości, które mogą wystąpić w wyniku długotrwałego braku zęba.

Wszystkie wymienione produkty protetyczne mają swoje wady i zalety, dlatego wybór odpowiedniego rozwiązania powinien być dokładnie przemyślany i dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Współpraca z doświadczonym stomatologiem protetykiem jest kluczowa dla uzyskania satysfakcjonujących efektów leczenia oraz długotrwałego sukcesu protetycznego.